fbpx

Mám pro vás projekty

MICHAELY TULACHOVÉ

Mé projekty, mé další děti. Se stejnou láskou, s jakou vychovávám Julinku a Daníčka, jsem dala duši Běhu pro úsměv a Baštíme s úsměvem.
Projekty spojuje radost, mají smysl a dávají úsměv dětem. Děkuji městu Pelhřimov za důvěru a za pomoc, které se mi dostává při samotných akcích. 
Děkuji za to, že jsem tyto dva úžasné projekty mohla ukázat světu právě já.

BĚH PRO ÚSMĚV

Běh pro úsměv je akce na podporu Nadačního fondu Julinka (jako jediný v ČR bojuje proti dětské obezitě), který jsem v roce 2013 založila, a díky němuž mají ve školkách a školách na Pelhřimovsku nové vybavení v tělocvičnách a díky kterému děti z Dětského domova Senožaty jely v roce 2018 na zimní lyžařskou dovolenou. Pravidelně akci moderuje známá dvojice En.dru a Nasty. Každým rokem se těšíme z většího počtu běžců, a to především těch dětských.  První a druhý ročník se díky běžcům vybralo do fondu pár tisíc, ale od třetího ročníku jsou to desetitisíce. Dohromady k roku 2018 jsme předali dětem na Pelhřimovsku téměř 200 000,-. 

 

Od roku 2020 budeme v jakémkoli pohybu finančně podporovat děti, které díky úrazu nemohou sportovat, jako dřív.

BAŠTÍME S ÚSMĚVEM

Baštíme s úsměvem aneb učíme děti správně jíst, je projekt, který je stejně starý jako Běh pro úsměv. Měla jsem plodící rok na úžasné věci. Důkaze je fakt, že oba projekty fungují dodnes. Baštíme s úsměvem jsou přednášky pro děti čtvrté a osmé třídy ZŠ, kde první hodinu vysvětluji od snídaně po večeři, jak správně jíst, na co si dávat pozor, rozebíráme také sportovní výživu, aby děti věděly, co jíst před sportem a co po něm, aby jim nebylo těžko a měly skvělé výkony. Rozebíráme pitný režim, příjem soli, jak je důležité jíst bílkoviny, sacharidy i tuky a především proč je důležité snídat, obědvat i večeřet. Druhá hodina je vždy praktická, kde si děti sami tvoří zdravé dobroty a na konci vše zbaští.

 

Mám radost, že každá třída si vždy odnese nové myšlenky o jídle a potravinách. Vzbuzuji v nich zvídavost ohledně zdravějšího stravování a větší chuti ke sportu.