Projekty Michaely Tulachové

Mé projekty, mé další děti. Se stejnou láskou, jako vychovávám Julinku a Daníčka, jsem dala duši Běhu pro úsměv a Baštíme s úsměvem.
Projekty, které spojuje radost, mají smysl a dávají úsměv dětem. Děkuji městu Pelhřimov za mou důvěru, za jejich umožnění a za pomoc při samotných akcích. 
Děkuji za to, že jsem takto dva úžasné projekty mohla ukázat světu právě já.

Běh pro úsměv

Běh pro Úsměv je akce na podporu Nadačního fondu Julinka (jako jediný v ČR bojuje proti dětské obezitě), který jsem v roce 2013 založila a díky němu mají ve školkách a školách na Pelhřimovsku nové vybavení v tělocvičnách a díky kterému děti z Dětského domova Senožaty jely v roce 2018 na zimní lyžařskou dovolenou.Od prvního ročníku, který se konal v roce 2013, do čtvrtého, celou akci podporovala a zároveň moderovala Iva Pazderková. Od třetího ročníku je s námi En.dru a od roku 2018 je jeho moderátorskou dvojící Nasty. Každým rokem se těšíme z většího počtu běžců a to především těch dětských.  První a druhý ročník se díky běžcům dalo do fondu pár tisíc, ale od třetího ročníku jsou to desetitisíce. Dohromady k roku 2018 jsme předali s manželem již skoro 200 000,- dětem na Pelhřimovsku. 

Od roku 2020 budeme v jakémkoli pohybu finančně podporovat děti, které díky úrazu, nemohou sportovat, jako dřív.

En.dru, Michaela Tulachová, Nasty

Baštíme s úsměvem

Baštíme s úsměvem, aneb učíme děti správně jíst, je projekt, který je stejně starý jako Běh pro úsměv. Měla jsem plodící rok na úžasné věci a to, že je to pravda, je důkaz především fakt, že oba projekty fungují dodnes. Baštíme s úsměvem jsou přednášky pro děti čtvrté a osmé třídy ZŠ, kde první hodinu vysvětluji od snídaně po večeři, jak správně jíst, na co si dávat pozor, rozebíráme také sportovní výživu, aby děti věděly, co jíst před sportem a co po něm, aby jim nebylo těžko a měli skvělé výkony. Rozebíráme pitný režim, příjem soli, jak je důležité jíst bílkoviny, sacharidy i tuky a především proč je důležité snídat, obědvat i večeřet. Druhá hodina je vždy praktická, kde si děti sami tvoří zdravé dobroty a na konci vše zbaští.

Mám radost, že každá třída, si vždy odnese nové myšlenky o jídle a potravinách a vzbuzuji zvídavost ohledně zdravějšího stravování a větší chuti ke sportu.

Michaela Tulachová, čtvrtá třída ZŠ Pelhřimov