Projekty Michaely Tulachové

Mé projekty, mé další děti. Se stejnou láskou, jako vychovávám Julinku a Daníčka, jsem dala duši Běhu pro úsměv a Baštíme s úsměvem.

Projekty, které spojuje radost, mají smysl a dávají úsměv dětem. Děkuji městu Pelhřimov za mou důvěru, za jejich umožnění a za pomoc při samotných akcích. 

Děkuji za to, že jsem takto dva úžasné projekty mohla ukázat světu právě já. 

Běh pro úsměv

Od prvního ročníku, který se konal v roce 2013, do čtvrtého, celou akci podporovala a zároveň moderovala Iva Pazderková. Od třetího ročníku je s námi En.dru a od roku 2018 je jeho moderátorskou dvojící Nasty. Každým rokem se těšíme z většího počtu běžců a to především těch dětských. Celá akce jde na podporu Nadačního fondu Julinka (jako jediný v ČR bojuje proti dětské obezitě), který jsem v roce 2013 založila a díky němu mají ve školkách a školách na Pelhřimovsku nové vybavení v tělocvičnách a díky kterému děti z Dětského domova Senožaty jely v roce 2018 na zimní lyžařskou dovolenou. První a druhý ročník se díky běžcům dalo do fondu pár tisíc, ale od třetího ročníku jsou to desetitisíce. Dohromady k roku 2018 jsme předali s manželem již skoro 200 000,- dětem na Pelhřimovsku. 

Od roku 2020 budeme v jakémkoli pohybu finančně podporovat děti, které díky úrazu, nemohou sportovat, jako dřív.

En.dru, Michaela Tulachová, Nasty

Baštíme s úsměvem

Baštíme s úsměvem, aneb učíme děti správně jíst, je projekt, který je stejně starý jako Běh pro úsměv. Měla jsem plodící rok na úžasné věci a to, že je to pravda, je důkaz především fakt, že oba projekty fungují dodnes. Baštíme s úsměvem jsou přednášky pro děti čtvrté a osmé třídy ZŠ, kde první hodinu vysvětluji od snídaně po večeři, jak správně jíst, na co si dávat pozor, rozebíráme také sportovní výživu, aby děti věděly, co jíst před sportem a co po něm, aby jim nebylo těžko a měli skvělé výkony. Rozebíráme pitný režim, příjem soli, jak je důležité jíst bílkoviny, sacharidy i tuky a především proč je důležité snídat, obědvat i večeřet. Druhá hodina je vždy praktická, kde si děti sami tvoří zdravé dobroty a na konci vše zbaští.

Mám radost, že každá třída, si vždy odnese nové myšlenky o jídle a potravinách a vzbuzuji zvídavost ohledně zdravějšího stravování a větší chuti ke sportu.

Michaela Tulachová, čtvrtá třída ZŠ Pelhřimov